Uprava Ine je donijela Odluku o utvrđivanju viška radnika i pokretanju zakonom predviđenog postupka u svrhu izrade Programa zbrinjavanja viška zaposlenika koji će obuhvatiti 1.500 zaposlenika, što je oko devet posto od ukupnog broja od 16.300 zaposlenika INA Grupe. Glavni cilj Ine je da dugoročno održi svoj položaj u hrvatskom gospodarstvu. Žele biti stabilan i pouzdan poslodavac i poslovni partner svojim dobavljačima i potrošačima. Kako bi postigli ovaj dugoročni cilj, moraju povećati efikasnost u svim područjima poslovanja. Nakon intenzivnog investicijskog ciklusa, INA mora riješiti pitanje viška zaposlenika. Pokretanjem ovog programa ostvarit će nužne promjene u strukturi kompanije i broju zaposlenika te očuvati stabilnost Ine u sve zahtjevnijem poslovnom okruženju...
Uprava Ine je donijela Odluku o utvrđivanju viška radnika i pokretanju zakonom predviđenog postupka u svrhu izrade Programa zbrinjavanja viška zaposlenika koji će obuhvatiti 1.500 zaposlenika, što je oko devet posto od ukupnog broja od 16.300 zaposlenika INA Grupe, priopćili su iz te kompanije u srijedu.
„Glavni cilj Ine je da dugoročno održi svoj položaj u hrvatskom gospodarstvu. Želimo biti stabilan i pouzdan poslodavac i poslovni partner svojim dobavljačima i potrošačima. Kako bismo postigli ovaj dugoročni cilj, moramo povećati efikasnost u svim područjima poslovanja.
Nakon intenzivnog investicijskog ciklusa, INA mora riješiti pitanje viška zaposlenika. Pokretanjem ovog programa ostvarit ćemo nužne promjene u strukturi kompanije i broju zaposlenika te očuvati stabilnost Ine u sve zahtjevnijem poslovnom okruženju. Ističem da ćemo ovaj program realizirati na društveno odgovoran način i u dijalogu sa sva tri naša sindikata,“ ustvrdio je tim povodom Bojan Milković, izvršni direktor Ine.
Dok su druge naftne kompanije u regiji istovremeno usmjerene na snažno smanjenje troškova, prije svega otpuštanjem zaposlenika, INA je do sada bila usmjerena na strateške investicije i druge mjere ušteda, navodi se u priopćenju.
„Usporedne analize su pokazale da INA ima preveliki broj zaposlenika. Sve složenije tržišno okruženje iziskuje rješavanje i ovog pitanja. Primjerice, oko 25 posto zaposlenih u Ini radi na korporativnim i administrativnim poslovima, dok je prosjek naftnih kompanija u svijetu oko 10 posto“, stoji u priopćenju Ine.